Azuronet Lublin 4.04.2019 – relacja

Scena Azuronet Lublin
fot. Azuronet

Minął już jakiś czas od pierwszego spotkania społeczności Azuronet Lublin dnia 4. kwietnia w Pubie u Szewca, na którym razem z kolegami z Predica (Daniel Krzyczkowski i Mateusz Dudek) miałem okazje pełnić rolę prelegenta. Zapraszam do mojej krótkiej relacji z tego spotkania społeczności!

Azuronet Lublin – początek

Wydarzenie zostało otwarte przez Pawła Niewęgłowskiego, który opowiedział o społeczności Azuronet wkraczającej do kolejnych miast w Polsce. Przed sesjami technicznymi zagadnieniami Marek Drob, nasz Head of Delivery, opowiedział w kilku zdaniach o Predice! 🙂

Daniel Krzyczkowski
fot. Azuronet

Sesje techniczne

Jako pierwszy z tematem technicznym wystąpił Daniel, który przygotował prezentacje pt. „Microsoft Azure DevOps – zautomatyzuj to, co powtarzalne”. Daniel opowiedział dokładnie o modułach usługi Azure DevOps, które wspierają codzienną pracę zespołu realizującego projekty IT. Z pewnością osoby, które wcześniej nie miały dużo informacji o tej usłudze, mogły zakończyć tę sesję z dość szerokim wachlarzem wiedzy, by zacząć swoją przygodę z tym narzędziem.

Mateusz Dudek
fot. Azuronet

Przyszła pora na Mateusza z jego prezentacją „Azure Key Vault z perspektywy Dev i Ops „, w której przedstawił tytułową usługę, a także przykładowe scenariusze. Nie zabrakło oczywiście dobrych praktyk, czy uwag dotyczących kosztów, oraz tego w jaki sposób racjonalnie skonfigurować swoją aplikacje by ograniczać wydatki związane z tą usługą.

Mariusz Kielan
fot. Azuronet

Ostatnią prezentacją tego wieczoru była przygotowana przeze mnie pt. „Testy – gdzie stosować i od czego zacząć” mojego autorstwa. Podczas jej wygłaszania skupiałem się nad tym by zainteresować testami przybyłe na wydarzenie osoby. Od początku przygotowań do prezentacji, byłem świadom, że w około 35 minut dostępnego czasu nie jest możliwe bym nauczył kogoś napisać jakiś testów, Stąd też celem dla mnie było zainspirowanie innych osób do dalszego poszukiwania wiedzy o testach, oraz przede wszystkim do praktyki ich pisania. Zawsze uważałem, że z testami jest tak jak po prostu z programowaniem: aby się ich nauczyć musisz je pisać.

Predica Team, od prawej: Marek, Mateusz, Daniel, Mariusz
fot. Azuronet

Moje wrażenia i podziękowania!

Przyznam się szczerze, że była to moja inicjacja w zaszczytnej roli prelegenta. Było to bardzo interesujące doświadczenie, dlatego nie wykluczam, że spróbuje tego ponownie!

Po zakończeniu sesji, była okazja do porozmawiania z osobami z publiczności już bezpośrednio. Dziękuję za wszystkie pytania i rozmowy.

Publiczność
fot. Azuronet

Na koniec dziękuję wszystkim osobom, które pojawiły się na tym spotkaniu Azuronet z firmą Predica. Dla mnie i moich kolegów przyjemnością było wystąpić dla Was oraz podzielić się naszym doświadczeniem, a także przemyśleniami. Jeśli jesteście zainteresowani fotorelacją, więcej zdjęć znajdziecie na profilu Azurnet na Facebook.

Do zobaczenia na innych wydarzeniach!