Predica – to już 4 lata!

Dziś 16. styczeń. 4 lata temu dołączyłem do zespołu Predica. Tym wpisem chcę krótko podsumować ten okres czasu, ponieważ jest dla mnie ważny, a to nie koniec tej przygody.

Jeśli Cię to zainteresuje, to po części swoją historię w Predica opowiedziałem już we wpisach Podsumowanie lat 2017-2018 i 2020 dla mnie rokiem zmian.

Ten artykuł skończy na jakiś czas serię podsumowań, tym samym postaram się zabrać za inne tematy ;).

Jak poznałem Predicę?

Moja żona Aneta, razem z grupką znajomych z ówczesnej pracy, uczęszczała na grupy SQL organizowane w warszawskim gmachu Microsoft. Nie jestem w tym momencie wskazać konkretnej daty – to mógł być przełom lat 2013/2014. Pamiętam, że dołączyłem jednorazowo do nich, ponieważ tematy potencjalnie mogły mi się przydać podczas realizacji mojej pracy magisterskiej.

Na spotkaniu prelekcje miało 2 osoby z Predici. Pamiętam, że jedną z tych osób był Paweł Szczecki (co-founder Predica), opowiadający o możliwościach usługi Azure Stream Analytics.

Spotkanie bardzo zainteresowało mnie firmą. Po nim znalazłem wpisy Procenta o Predice. Później zorientowałem się, że pracowałem wówczas 300 metrów od ich biura. Anetka nawet była na rekrutacji u Pawła, jednak wówczas ze względu na projekt (wymiar etatu) nie doszło do współpracy – ale to już temat na inny moment ;).

Mnie to nie zniechęciło! Szczegółów tej rekrutacji nie pamiętam, ale zdecydowanie u Anetki zostało dobre doświadczenie procesu. Dlatego nadal śledziłem informację dotyczące firmy i rozpatrywałem potencjalnie jako miejsce dla siebie w przyszłości.

Rekrutacja

Gdy podjąłem ostatecznie decyzję o zakończeniu współpracy z poprzednią firmą (koniec września 2016), zdecydowałem się na rekrutację do Predici. Okazało się, że zniknęło ogłoszenie na .NET Developera ze strony… i to mnie rozczarowało – wówczas już po prostu chciałem z Predicą współpracować.

Anetka posiadając cały czas po swojej rekrutacji kontakt Pawła po jej rekrutacji, skontaktowała się z nim i zapytała czy jednak nie potrzebują takiej osoby. Wspomniał, że rano mieli w firmie rozmowę, że ktoś z .NET by im się przydał, więc poprosił Anetę bym zostawił swoje CV w ogólnym formularzu an stronie rekrutacji.

Potem już poszło standardowo. Nie pamiętam kolejności: zadanie czy spotkanie HR i techniczna. W końcu…

Jestem Predicanem

Do zespołu Predica dołączyłem jako Senior .NET Developer. Moje pierwsze pół roku nie należało do prostych. Predica dała mi przestrzeń do wychodzenia ze swoich stref komfortu. Na start poszła praca w języku angielskim. Zacząłem brać większą odpowiedzialność za zespół projektowy, rozwiązanie i współpracę z duńskim klientem. Zostałem Team Leaderem, zatrudniałem osoby do zespołu, będąc ich mentorem i przewodnikiem w rozwoju.

Ponadto zacząłem też poznawać co raz lepiej siebie. Test Gallupa czy lektura Extream Ownership pokazały co jest moimi najmocniejszymi cechami. Uczyłem się od innych. Wychodzenie ze stref komfortu zaczęło przynosić plony. W między czasie kolejno miałem szansę rozwijać całą domenę jako jej lider, a obecnie – wspierać cały zespół Delivery.

Co przede mną?

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do lasu. Na początku mijacie wiele samosiejek, które powiększają sukcesywnie powierzchnie lasu. Idziecie dalej, las jest co raz gęstszy. Podobnie jest z nauką – poznajecie więcej i okazuje się, że ogrom wiedzy jest jeszcze większy. W związku z tym cisną się tu sokratesowskie słowa „Wiem, że nic nie wiem”.

Dlatego przede mną przede wszystkim dalszy rozwój. Mam jeszcze wiele z jednej strony do nauki, a z drugiej – co raz ciekawsze przedsięwzięcia z zespołem. Z pewnością nie będziemy narzekać na brak zajęć 🙂

Czy możesz z tej historii wynieść coś dla siebie?

Pisząc tego posta, doszedłem do wniosku, że warto podzielić się z Tobą kilkoma swoimi przemyśleniami. Oto i one:

  1. Czasem jedno spotkanie może mieć wpływ na Twoją przyszłość
  2. Podejmuj świadomą decyzję przy wyborze ludzi, z którymi współpracujesz
  3. Nie trać nadziei i próbuj – nie ma co się zniechęcać. Warto szukać rozwiązań, by osiągać swoje cele
  4. Największy rozwój zdobędziesz wychodząc z własnych stref komfortu – szukaj i wybieraj ludzi, którzy Ci w Tym pomogą
  5. Nigdy nie przestawaj się uczyć, świat idzie do przodu. Nie zostawaj z tyłu.